De dygtige vindere er:

Bakkeskolen

12.april

 

Helmaraton:

5.B Alminde - Viuf Fællesskole 

 

Halvmaraton:

5.B Christiansfeld Skole

Vorbasse Idrætscenter

11.april

 

Helmaraton:

6.X Sdr. Omme Skole

 

Halvmaraton:

5.A Grindsted Privatskole

Fredericia Idrætscenter

9.april

 

Helmaraton:

5.A Erritsø Fællesskole, Afd. Højmosen 

 

Halvmaraton:

6.B Fjordbakke Skolen, Afd. Taulov

Lillebælthallerne

8.april

 

Helmaraton:

6.B Østre Skole 

 

Halvmaraton:

5.A Anna Trolles Skole

Trekroner Hallen

5.april

 

Halvmaraton:

6. A Trekronerskolen

Vallensbæk Idrætscenter

4.april

 

Helmaraton:

5.A Pilehaveskolen

 

Maribohallerne

3.april

 

Helmaraton:

6.X Sankt Brigitta Skole

 

Halvmaraton:

6.B Distriktsskolen Øst, Rødbyafdelingen

Vestjysk Bank Arena

2. april

 

Helmaraton:

6.A Rønbækskolen

 

Halvmaraton:

6.C Haldum-Hinnerup Skole

 

Hammel Idrætscenter

1. april

 

Helmaraton:

6.C Skovvangskolen

 

Halvmaraton:

5.A Præstemarkskolen

5.B Præstemarkskolen

Hyldegårdsskolen

29.marts

 

Helmaraton:

5.B Hyldegårdsskolen

 

Halvmaraton:

6.B Hyldegårdsskolen

Østsidehallen

28. marts

 

Helmaraton:

6.A Klokkerhold Skole

 

Halvmaraton:

6.A Hjallerup Skole

Balleskolen

27. marts

 

Helmaraton:

6.A Gjessø Skole

 

Halvmaraton:

6.B Frisholm Skole

Skægkærskolen

26. marts

 

Helmaraton:

6.C Sejs Skole

 

Halvmaraton:

5.B Skægkærskolen

Tovshøjskolen

25.marts

 

Helmaraton:

5.Y Forældreskolen

 

Halvmaraton:

5.B Solbjergskolen

Sønderrishallen

22.marts

 

Helmaraton:

5.A Egekratskolen

 

Halvmaraton:

6.D Vitaskolen

Lykkegaardskolen

21. marts

 

Helmaraton:

5.A Blåvandshuk Skole

 

Halvmaraton:

5.A Nordenskov Skole

Lykkegaardskolen

20. marts

 

Helmaraton:

6.A Outrup Skolen

 

Halvmaraton:

5.B Sct. Jacobi Skolen

Mølholmhallen

19.marts

 

Helmaraton:

6.B Mølholm Skole

 

Halvmaraton:

6.1 Kirkebakke Skolen

Bredager SKolen

18. marts

 

Helmaraton:

6.A Bredsten-Gadbjerg Skole

 

Halvmaraton:

5.D Englyst Skolen

Sønderrishallen

15. marts

 

Helmaraton:

6.A Sønderrisskolen

 

Halvmaraton:

5.A Sønderrisskolen

Skolen på Islands Brygge

14. marts

 

Helmaraton:

5. X Skolen i Sydhavnen

 

Halvmaraton:

P5DK European School Copenhagen

Risingskolen

13. marts

 

Helmaraton:

6.A Nordagerskolen

 

Halvmaraton:

5.A Nordagerskolen

Thisted Gymnasium

12. marts

 

Halvmaraton:

6.A Sennels Skole

Bakkeskolen

11. marts

 

Helmaraton:

5.A Farsø Skole

5.C Farsø Skole

 

Halvmaraton:

6.A  Farsø Skole

Risingskolen

8. marts

 

Helmaraton:

6.B Hunderupskolen

 

Halvmaraton:

5.A Sanderumskolen

Midtbyhallen

6. marts

 

Helmaraton:

6.A Skårup Skole

 

Halvmaraton:

6.A Rantzausminde Skole

Danfoss

6. marts

 

Helmaraton:

5.C Ulkebøl Skole

 

Halvmaraton:

5.B Dybbøl Skole

Skivehus Skole

4. marts

 

Helmaraton:

5.A Højslev Skole

 

Halvmaraton:

6.C  Brårup Skole

Nordvesthallen

1. marts

 

Helmaraton:

6.B Sunds-Ilskov Skole

 

Halvmaraton:

6.A Vinding Skole

Store Heddinge Skole

27. februar

 

Halvmaraton:

5.A Store Heddinge Skole

Dronningborg Hallen

26. februar

 

Helmaraton:

5.A Fårup Skole

 

Halvmaraton:

6.A Fårup Skole

Dronningborg Hallen

25. februar

 

Helmaraton:

6.A Hornbæk Skole

 

Halvmaraton:

5.C Kristrup Skole

Frydenhøjhallen

22. februar

 

Helmaraton:

5.B Præstemoseskolen

 

Halvmaraton:

6.B Risbjergskolen

Mårslet Skole

21. februar

 

Helmaraton:

Charlie. Frederiksbjerg Skole

 

Halvmaraton:

5.D Frederiksbjerg Skole

Hasle Skole

19. februar

 

Helmaraton:

6.A Risskov Skole

 

Halvmaraton:

6.A Elise Smiths Skole

6.Y Tilst Skole

Arena Nord

14. februar

 

Helmaraton:

6.B Strandby Skoleafdeling

 

Halvmaraton:

6.B Nordstjernen Skoleafdelingen

Tolstrup-Stenum Friskole

13. februar

 

Helmaraton:

6.A Tolstrup-Stenum Friskole

 

Halvmaraton:

5.A Tolstrup-Stenum Friskole

DGI huset Aabybro

12. februar

 

Helmaraton:

6.A Trekroner Skolen

 

Halvmaraton:

6.S Skovgård Tranum Skole

Svenstrup Skole

11. februar

 

Helmaraton:

6.A Svenstrup Skole

 

Halvmaraton:

5.C Vodskov Skole

Vesterhavshallen

6. februar

 

Helmaraton:

6.B Alkjærskolen

 

Halvmaraton:

6.A Hee Skole

Borris Sports - og Kulturcenter 

5. februar

 

Helmaraton:

5.A Amagerskolen

 

Halvmaraton:

6.A Vium-Troldhede Skole

6 Borris Skole

Spektrumhallen

04. februar

 

Helmaraton:

5.A Parkvejens Skole

 

Halvmaraton:

5.B Skovbakkeskolen

Mejrup Hallen

1. februar

 

Helmaraton:

6.B Mejrup Skole

 

Halvmaraton:

5.A Nørre Boulevard Skole

Houlkær Hallen

31. januar

 

Helmaraton:

5.A  Møllehøjskole

 

Halvmaraton:

5.A Overlund Skole

Stoholm fritids - og kulturcenter

30. januar

 

Helmaraton:

6.B Stoholm Skole

 

Halvmaraton:

6.A Vestfjendsskole

Grundfos Hallen

29. januar

 

Helmaraton:

6.A Rødkærsbro Skole

 

Halvmaraton:

5.A Rødkærsbro Skole

Hedensted 2

25. januar

 

Helmaraton:

6.B Tørring Skole

 

Halvmaraton:

5.A Øster Snede Skole

Hedensted 1

24. januar

 

Helmaraton:

6.A Stouby Skole

 

Halvmaraton:

6.B Glud Skole

Grenår Idrætscenter

23. januar

 

Helmaraton:

6.Y Ørum Skole

 

Halvmaraton:

6.B Auning Skole