Konkurrencesteder

Her kan du se de kommuner, der afholder konkurrencer - samt hvornår konkurrencerne afholdes.

Har du spørgsmål, eller vil du gerne høre mere om konkurrencedagene, så er du velkommen til at kontakte os.

    Dato   Konkurrencested
         
Albertslund-Brøndby   24/04/2019   Albertslund Stadion, Hal A
Billund   11/04/2019   Vorbasse Fritidscenter
Brønderslev   28/03/2019   Østsidehallen
Esbjerg/Fanø   22/03/2019   Sønderishallen
Favrskov (Hammel)   01/04/2019   Hammel Idrætscenter, hal 4
Favrskov (Hadsten)   02/04/2019   Jyske Bank Arena, hal 1
Fredericia   09/04/2019   Fredericia Idtrætscenter
Frederikshavn   14/02/2019   Arena Nord
Hedensted 1   24/01/2019   Hedensted Centret Hal A
Hedensted 2   25/01/2019   Hedensted Centret Hal A
Helsingør/Gribskov/Fredensborg   14/05/2019   Borupgårdskolen
Herning 1 (Vildbjerg)   28/02/2019   Vildbjerg Skole
Herning 2 (Tjørring)    01/03/2019   Nordvesthallen i Tjørring
Hillerød   26/04/2019   Hillerødsholmskolens hal
Holbæk   01/05/2019   Bjergmarkshallen
Holstebro   01/02/2019   Mejrup Hallen
Hvidovre   22/02/2019   Frydenhøjhallen
Ikast-Brande   29/03/2019   Hyldgårdsskolens hal
Jammerbugt   12/02/2019   DGI-Huset Aabybro
Kalundborg   08/05/2019   Novo Nordisk Fritidscenters Hal
Kolding   12/04/2019   Bakkeskolen
København   14/03/2019   Skolen på Islands Brygge
Køge   02/05/2019   Ravnsborghallen
Lolland/Guldborgsund   03/04/2019   Maribohallerne
Middelfart   08/04/2019   Lillebælthallerne
Norddjurs   23/01/2019   Grenå Idtrætscenter
Nordjyske friskoler   13/02/2019   Tolstrup-Stenum Friskole
Næstved   07/05/2019   Kobberbakkeskolen, Afd. Sydby
Odder/Horsens   04/02/2019   Spektrumhallen, hal 1
Odense 1   08/03/2019   Risingskolen, Festsalen
Odense 2   13/03/2019   Risingskolen, Festsalen
Randers 1   25/02/2019   Dronningborg-Hallen
Randers 2   26/02/2019   Dronningborg-Hallen
Ringkøbing-Skjern (Borris)   05/02/2019   Borris Sports- og Kulturcenter
Ringkøbing-Skjern    06/02/2019   Vesterhavshallen
Ringsted   15/05/2019   Ringsted Sport Center, Hal B
Roskilde   05/04/2019   Trekronerhallen
Silkeborg 1   26/03/2019   Skægkærskolen
Silkeborg 2 (Balle)   27/03/2019   Balleskolens hal
Skanderborg (Fælleden)   09/05/2019   Fælleden
Skanderborg (Ry)   30/04/2019   Ryhallerne
Skive   04/03/2019   Skivehus skoles hal
Sorø   25/04/2019   Stenlillehallen, hal 1
Stevns   15/02/2019   Afventer
Svendborg   07/03/2019   Midtbyhallen
Sydslesvig   16/05/2019   SDU Idrætshal i Flensburg
Sønderborg   06/03/2019   Humlehøjhallen
Sønderborg (Ekstra hvis 06-03 fuld)   05/03/2019   Humlehøjhallen
Thisted   12/03/2019   Teutonersalen, Thisted Gymnasium
Vallensbæk   04/04/2019   Afventer
Varde 1   20/03/2019   Lykkegaardsskolens hal
Varde 2   21/03/2019   Lykkegaardsskolens hal
Vejen   10/04/2019   Afventer
Vejle 1 (Bredagerhallen)   18/03/2019   Bredager skolens hal
Vejle 2 (Mølholmhallen)   19/03/2019   Mølholmhallen
Vesthimmerland   11/03/2019   Bakkeskolehallen
Viborg (Grundfos Bjerringbro)   29/01/2019   Grundfoshallen
Viborg (Stoholm Fritidscenter)   30/01/2019   Stoholm Fritids- og Kulturcenter
Viborg (Houlkær Hallen)   31/01/2019   Houlkær Hallen
Aabenraa   29/04/2019   Løjt Idrætsanlæg
Aalborg   11/02/2019   Svenstrup Skole
Aarhus 1 (Hasle Skole)   19/02/2019   Hasle Skole
Aarhus 2 (Mårslet Skole)   21/02/2019   Mårslet Skole
Aarhus 3 (Tovshøjskolen)   25/03/2019   Tovshøjskolen
         

 

Vil du melde din klasse til Naturfagsmaraton, så skal du trykke på Tilmelding.

Se opgaver og alle andre informationer til deltagere i Naturfagmaraton under Log ind. 

Du skal bruge dit UNI-Login.